close

جشنواره فیلم بادالونا FILMETS

جشنواره فیلم بادالونا FILMETS

logo

درباره جشنواره

اولین دوره جشنواره قدیمی که هر دو سال یکبار برگزار می شد، در سال 1969 در بادالونا برگزار شد. بخش فیلم آماتور موزه بادالونا آن جشنواره بین المللی را با نام رویداد جهانی فیلم آماتور Badalona و همچنین مسابقات دیگری مانند Imágenes (برای اعضا) برگزار کرد. این سازمان با جشنواره‌های اصلی فیلم آماتور در کاتالونیا، مانند جشنواره‌های بارسلونا (اتحادیه فیلم‌سازان آماتور، مرکز رامبلرز کاتالونیا و گروه عکاسی) و سایر جشنواره‌های فیگورس، تراسا، والس، ماتارو و مانرسا، همکاری داشته است.

این جشنواره ها فیلم هایی را در 8 میلی متر، سوپر 8، تک 8 و 16 میلی متر به نمایش گذاشتند که آثار فیلمسازان آماتور توماس مالول، رافائل مارکو، مانوئل اسپاربه، انریکه منال، تونی اسپاربه، یان باکا، تونی گاریگا، توماس فریکساس، آرنال را برجسته می کرد. لیسر، خوزه پارا، انریکه مونتون و آگوستین و رافائل آرگلیچ و دیگران.

در پایان دهه هشتاد، انجمن جدیدی به نام فیلمسازان مستقل بادالونا تأسیس شد که تا پایان دهه نود مسئولیت جشنواره جدید - جشنواره بین‌المللی فیلم و ویدیو بادالونا - را بر عهده گرفت.

در سال 2001، شورای شهر Badalona و Badalona Comunicació، S.A، با حمایت اعضای قدیمی جشنواره، بیست و هفتمین جشنواره را با نام جدید جشنواره فیلم FILMETS Badalona برگزار کردند. در آن سال 400 فیلم کوتاه وارد شد و 2000 تماشاگر داشت و جشنواره جدید نقطه شروع و مرجع جدیدی برای جشنواره های فیلم کوتاه در کاتالونیا شد.

از آن زمان، جشنواره فیلم FILMETS Badalona نه تنها به مرجعی برای محبوب ترین و مهم ترین جشنواره های بین المللی فیلم تبدیل شده است، بلکه محل ملاقات فیلمسازان و کارگردانان از سراسر جهان است.


جایزه جشنواره

Venus of Badalona و 5000 یورو - جایزه بهترین فیلم

ونوس بادالونا و 1000 یورو - جایزه ویژه هیئت داوران

Venus of Badalona و 1000 یورو - جایزه تهیه کننده جدید - PAC

Venus of Badalona و 700 یورو - جایزه تماشاگران

Venus of Badalona و 400 یورو - بهترین فیلم انیمیشن

Venus of Badalona و 400 یورو - جایزه بهترین مستند

Venus of Badalona و 400 یورو - جایزه بهترین تولید Badalona

Venus of Badalona و 400 یورو - جایزه بهترین تولید کاتالان

Venus of Badalona و 400 یورو - جایزه بهترین تولید اسپانیایی

Venus of Badalona و 400 یورو - جایزه بهترین کارگردانی

Venus of Badalona و 400 یورو - جایزه بهترین فیلمنامه

Venus of Badalona - جایزه بهترین بازیگر مرد/بازیگر زن

Venus of Badalona - جایزه بهترین موسیقی متن

همچنین هیئت داوران تخصصی برای تصمیم گیری در مورد جوایز زیر وجود خواهند داشت: جوایز Amics del Teatre Zorrilla برای بهترین بازیگر و بازیگر زن. Amics de la Música - جایزه Orfeó Badaloní برای بهترین موسیقی متن. PAC (تولیدکنندگان سمعی و بصری کاتالونیا) جایزه را به بهترین تهیه‌کننده جدید اهدا می‌کند و مردمی که در جشنواره شرکت می‌کنند جایزه تماشاگران را اهدا می‌کنند.


قوانین حضور در جشنواره جشنواره

جشنواره فیلم FILMETS Badalona یک جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه است که فیلم‌های داستانی، انیمیشن و مستند را به نمایش می‌گذارد. این برنامه بر اساس معیارهای دقیق هنری، فنی و فیلمنامه نویسی انتخاب شده است.

جشنواره فیلم FILMETS Badalona توسط Badalona Comunicació SA سازماندهی و تولید می شود. کمیته سازماندهی آن متشکل از اعضای زیر است:

جوزپ وینتا بالسلز، مدیرعامل

آگوستی آرگلیچ، مدیر هنری

استر مارکز، مدیر تولید

جوردی کولوما، مدیر فنی

جوردی مارتی، مدیر بازرگانی و ارتباطات

دیوید گونزالس، مدیر جلسات ویژه

 

هر فیلم کوتاهی که قبلاً در جشنواره فیلم FILMETS Badalona اکران نشده باشد می تواند شرکت کند. فیلم های کوتاه اکران نشده آنهایی هستند که در بخش رسمی جشنواره فیلم FILMETS Badalona برنامه ریزی نشده اند.

 

تمامی فیلم‌های کوتاه ثبت‌شده در جشنواره باید دارای مجوز و حق تکثیر صاحب حق و هر صاحب حق دیگری از آثار اصلی از پیش موجود در فیلم کوتاه باشند.

با پذیرش و موافقت با رعایت این قوانین، شرکت‌کنندگان اعلامیه قسم خورده‌اند مبنی بر اینکه فیلم کوتاهی که ارسال می‌کنند هیچ حقوق مرتبط با مالکیت معنوی یا صنعتی، استفاده، ناموس، حریم خصوصی، تصویر، اشخاص ثالث یا قوانین جاری را نقض نمی‌کند.

برگزارکنندگان جشنواره هیچ گونه مسئولیت قانونی در قبال فیلم های کوتاه ارسالی به جشنواره یا محتوای آنها نمی پذیرند.

سازندگان فیلم‌های کوتاه ثبت‌نام شده در جشنواره، حق نمایش عمومی خود را برای تمام جلساتی که در طول این رویداد برگزار می‌شود، واگذار می‌کنند.

آثار رقابتی در چهل و هشتمین دوره جشنواره به طور انحصاری در جلسات با حضور مخاطبان نمایش داده می شود. فیلم‌های موجود در بخش رسمی فقط در مکان‌هایی که صراحتاً برای این منظور تعیین شده‌اند نمایش داده می‌شوند.

فیلمسازان فیلم‌هایی که وارد بخش رسمی می‌شوند و در نتیجه در برنامه رسمی جشنواره قرار می‌گیرند، حق نمایش فیلم خود را در طول برنامه FILMETS که توسط Televisió de Badalona تولید می‌شود، به آنها واگذار می‌کنند. برنامه FILMETS توسط کانال های تلویزیونی متصل به Xarxa de Comunicació Local (شبکه ارتباطات محلی) در هر پلت فرم توزیع جغرافیایی در کاتالونیا پخش خواهد شد.

سازندگان فیلم‌های کوتاهی که جوایز ناهید بادالونا را دریافت کرده‌اند، حق پخش دو نمایش را نیز از کانال تلویزیونی Televisió de Catalunya  به آن اختصاص می‌دهند.

فیلمسازان به برگزارکنندگان جشنواره اجازه می‌دهند تا از اسامی کارگردان، بازیگران و تیم فنی فیلم‌های شرکت‌کننده برای تبلیغ جشنواره از طریق هر وسیله ارتباطی استفاده و به اطلاع عموم برسانند.

این حقوق برای مدت دو سال از تاریخ پایان دوره فعلی جشنواره آغاز می شود.

برگزارکنندگان این حق را برای خود محفوظ می دارند که به طور جزئی (فریم های انتخابی) یا به طور کامل از فیلم های کوتاه موجود در بخش رسمی برای تبلیغ یا تبلیغ جشنواره استفاده کنند - به هیچ عنوان به دنبال سود تجاری یا مالی نیستند. آنها همچنین حق انتشار یک تریلر یا کلیپ حداکثر 30 ثانیه ای از تمام فیلم های کوتاه بخش رسمی را برای خود محفوظ می دارند که به همین منظور در وب سایت جشنواره و پلتفرم های رسانه های اجتماعی پخش می شود.

پس از تکمیل ثبت نام، شرکت کنندگان باید حداقل دو عکس با وضوح بالا را از طریق ایمیل ارسال کنند تا در کاتالوگ رسمی گنجانده شود. سایر مطالب مورد علاقه (پوستر، آگهی و غیره) نیز ممکن است ارسال شود.

 

• فیلم های کوتاه انتخاب شده برای بخش رسمی FILMETS.

 

• تهیه کننده/های جدید (شخص حقیقی یا حقوقی) که بیش از دو فیلم کوتاه یا یک فیلم بلند تولید نکرده باشند.

 

• اکثریت تولیدات کاتالان (تجهیزات، تامین کنندگان و مکان ها)

 

• تهیه کننده باید در تیتراژ به عنوان یک تولید کننده ظاهر شود و در ICEC یا ICAA به عنوان تهیه کننده ثبت شود.

 

اهداف

 

• شناسایی استعدادهای جدید در بخش تولید سمعی و بصری کاتالونیا

 

• به ریسک و آزادی خلاق تولیدکننده پاداش دهید

 

• نقش تولیدکننده را بشناسید


زمانبندی جشنواره

آخرین مهلت ارسال آثار: 10 خرداد 1401 (31 می 2022)

تاریخ برگزاری:29 مهر تا 8 آبان 1401 (21 تا 30 اکتبر 2022)


محل برگزاری جشنواره

شهر: بادالونا

کشور: اسپانیا


بررسی امتیازات

کیفیت
امتیاز کلی
پذیرایی
ارتباطات
اینترنت
ارزش

 

 نمادها و درگاه ها

 

 

 خبرنامه

 

با عضویت در خبرنامه ایمیلی فوکوس ضمن دریافت بروز ترین مقالات از زمان برگزاری جشنواره ها با خبر شوید.

 

       

 

 

 

 

 خبرنامه

 

با عضویت در خبرنامه ایمیلی فوکوس ضمن دریافت بروز ترین مقالات از زمان برگزاری جشنواره ها با خبر شوید.

 

 

      ثبت جشنواره   

 

 نمادها و درگاه ها

 

 

 

 

فوکوس ، دریچه دنیای حرفه ای ها

 

"فوکوس فستیوال" شاخه ای از مجموعه "فوکوس فیلم" است که به صورت تخصصی در حوزه ایجاد فضای تعاملی حرفه ای در مقیاس جهانی برای آثار سینمای ایران فعالیت می‌کند.

 

 

 

    

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد