close

جشنواره آسترا هک شد

logo


جشنواره آسترا هک شد

گروهی از هکرها وب سایت جشنواره فیلم آسترا در کشور رومانی را هک کرده و بیش از دو هزار یورو حق ثبت نام صد فیلم را به حساب خود واریز کرده اند! این هکر ها با ایجاد یک حساب و صفحه جعلی در سامانه فیلم فری وی به نام جشنواره آسترا باز کرده که شباهت های ظاهری بسیاری با این جشنواره فیلم داشته است.

سامانه فیلم فری وی این امکان را به هر فرد حقیقی می دهد که در کم ترین زمان ممکن یک جشنواره تشکیل داده و متاسفانه بیش از نود درصد جشنواره های فیلم موجود در سامانه فیلم فری وی جعلی (فیک) و یا بسیار کم ارزش بوده و غالب سینماگران با ناآگاهی آثار خود را به این رویدادها ارائه می دهند.

شرح خبر

جشنواره فیلم آسترا (AFF)، یک رویداد بزرگ در رومانی که به فیلم های مستند اختصاص دارد، روز پنجشنبه، 24 مارس اعلام کرد که هدف هکرها قرار گرفته است. آنها یک حساب کاربری جعلی از جشنواره در پلتفرم FilmFreeway ایجاد کردند و موفق شدند هزینه ثبت نام به ارزش بیش از 2200 دلار را از بیش از 100 کارگردان فیلم دریافت کنند.

برگزارکنندگان جشنواره گفتند که موفق به مسدود کردن حساب جعلی شدند و اکنون در تلاش برای شناسایی هکرها هستند. آنها همچنین “هر کاری که می توانند” انجام می دهند تا به قربانیان کمک کنند پول خود را بازیابی کنند و فیلم های خود را به درستی در AFF 2022 ثبت کنند. ثبت نام ها تا 1 آوریل باز است.

برگزار کنندگان در یک بیانیه مطبوعاتی گفتند:

“اکانت جعلی ایجاد شده به نام جشنواره فیلم آسترا هویت بصری نسخه AFF 2021 را به عاریت گرفته است، اما اطلاعات اشتباهی در مورد جشنواره سیبیو در سال 2022 ارائه می دهد: بخش های رقابتی وجود ندارد، دوره اشتباه، هزینه ثبت نام دو برابر در مقایسه با یک آدرس تماس واقعی، نادرست،”.

به گفته سازمان دهندگان، حمله به AFF سیبیو منحصر به فرد نیست. کلاهبرداری‌ها شامل شبیه‌سازی جشنواره‌های دیگر در پلتفرم FilmFreeway، از جمله از رومانی، یا تبلیغ رویدادهای ناموجود بود.

برگزارکنندگان جشنواره آسترا می‌گویند: «این برای صنعت فیلم خطرناک است و به اعتبار آن لطمه می‌زند.”

آنها قبلاً شروع به تماس با فیلمسازان کرده اند تا به آنها امکان ثبت نام رسمی برای منتخب امسال را در بستر جشنواره ارائه دهند.


ثبت نظر

 

 نمادها و درگاه ها

 

 

 خبرنامه

 

با عضویت در خبرنامه ایمیلی فوکوس ضمن دریافت بروز ترین مقالات از زمان برگزاری جشنواره ها با خبر شوید.

 

       

 

 

 

 

 خبرنامه

 

با عضویت در خبرنامه ایمیلی فوکوس ضمن دریافت بروز ترین مقالات از زمان برگزاری جشنواره ها با خبر شوید.

 

 

      ثبت جشنواره   

 

 نمادها و درگاه ها

 

 

 

 

فوکوس ، دریچه دنیای حرفه ای ها

 

"فوکوس فستیوال" شاخه ای از مجموعه "فوکوس فیلم" است که به صورت تخصصی در حوزه ایجاد فضای تعاملی حرفه ای در مقیاس جهانی برای آثار سینمای ایران فعالیت می‌کند.

 

 

 

    

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد