close

جشنواره فیلم مستقل الچه (اسپانیا)

جشنواره فیلم مستقل الچه (اسپانیا)

logo

درباره جشنواره

هدف اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم مستقل الچه که توسط بنیاد مدیترانه برگزار می‌شود، ارائه فضایی فرهنگی به فیلم‌سازان و تماشاگران سینما است و  و در تعهدی همیشگی به ارتقای فرهنگ و حمایت از ارزش‌های نوظهور سینما، تمرکز بر نوآوری، گفتگوی عمومی با نویسندگان و حذف رقابت فناورانه در هنگام ایجاد موانع و رای گیری است.


جایزه جشنواره

14000 یورو نقدی

جایزه بهترین فیلم کوتاه "بنیاد مدیترانه" از هر رده و ملیتی. 3000 یورو و یک Lady Trophy 5 به آن اهدا شده است.

جایزه داستانی «CIUTAT D ́ELX»، (جایزه ای که توسط شورای شهر الچه اعطا می شود) از هر ملیتی و با 2000 یورو و جایزه بانو.

جایزه انیمیشن، از هر ملیتی. 2000 یورو و یک جایزه بانو به آن اهدا شده است. جایزه مستند، از هر ملیتی. 2000 یورو و یک جایزه بانو به آن اهدا شده است.

جایزه اروپا، در هر رده و متعلق به حوزه اروپا (نه اسپانیا). دارای 1000 یورو و جایزه بانو.

جایزه IBEROAMERICAN، در هر رده و متعلق به آمریکای لاتین و برزیل. دارای 1000 یورو و جایزه بانو.

FES CURT AWARD با 500 یورو و جایزه بانو. که ممکن است در هر یک از دسته‌ها انتخاب شود و تولید آن از نویسندگان جامعه والنسیا یا شرکت‌های تولیدی مستقر در منطقه خودمختار مذکور و ترجیحاً به زبان والنسیا یا زیرنویس به این زبان باشد.

جایزه بهترین نویسنده رمان فیلم کوتاه "LUIS BUÑUEL CLUB CINEMA" با 500 یورو و جایزه بانو، واجد شرایط در هر یک از دسته ها. نویسندگان اسپانیایی و بین المللی که تا سومین فیلم کوتاه خود را ساخته اند می توانند انتخاب کنند.

جایزه فیلمساز موبایل، با 500 یورو و جایزه بانو. آنها می توانند داستانی یا مستند باشند که می توانند توسط نویسندگان اسپانیایی و بین المللی که تولید آنها توسط تلفن هوشمند انجام شده است انتخاب شوند.

جایزه عمومی «HORT DEL XOCOLATER» با 500 یورو و جایزه بانو از میان آن دسته از فیلم‌های کوتاه اسپانیایی و بین‌المللی که بخشی از انتخاب رسمی FICIE هستند. فیلم کوتاهی که بیشترین رای را از مردمی که در نمایش‌های بخش رسمی در Hort del Xocolater بین 16 تا 21 ژوئیه 2022 شرکت کرده‌اند، انتخاب خواهد شد.

جایزه پروژه وب‌سری «FICIE ORIGINALS» با 1000 یورو برای پروژه‌های ارائه‌شده توسط مدارک تحصیلی ارتباطات سمعی و بصری و روزنامه‌نگاری دانشگاه میگل هرناندز الچه، و «کوتاه‌ترین روز» در 21 دسامبر 2022 اعلام خواهد شد.

جایزه گسترش مدار جشنواره 1000 یورو نقدی

جایزه بهترین فیلم کوتاه درباره حقوق بشر، در هر دسته بندی و متعلق به سواحل مدیترانه و/یا مرتبط با آن 6، به جز اسپانیا، با همکاری SocialMed València - جشنواره حقوق بشر مدیترانه. 1000 یورو و یک جایزه بانو وقف شده است.

انجمن فیلمسازان زن و رسانه های سمعی و بصری (CIMA) جایزه CIMA را به بهترین فیلمساز دارای تندیس و اشتراک یک ساله انجمن مذکور اهدا می کند.

برنده جایزه فیلمساز موبایلی مستقیماً به عنوان فینالیست در جشنواره فیلم تلفن های هوشمند Cinephone وارد می شود.

برنده «Mostra de Cinema Jove d'Elx» در نسخه 2022 آن، مستقیماً به عنوان منتخب در بخش فیلم کوتاه رسمی ما، رده داستانی این نسخه، وارد خواهد شد.

بنا به صلاحدید هیئت داوران و سازمان جشنواره بین المللی فیلم ریکیاویک، یک یا چند فیلم کوتاه اسپانیایی از بخش رسمی یا پالمارس در نسخه 2022 فینالیست خواهند شد.

بنا به صلاحدید هیئت داوران و سازمان جشنواره فیلم اسپانیایی ادیمبورگ، یک یا چند فیلم کوتاه اسپانیایی از بخش رسمی یا پالمارس وارد جشنواره دوره 2022 خود خواهند شد.

بنا به صلاحدید هیئت داوران و سازمان جشنواره فیلم اسپانیایی لندن، یک یا چند فیلم کوتاه اسپانیایی از بخش رسمی یا پالمارس وارد بخش رسمی نسخه 2022 خواهند شد.

با صلاحدید هیئت داوران و سازمان جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه هیاه پاناما، یک یا چند فیلم کوتاه اسپانیایی از بخش رسمی یا پالمارس وارد بخش رسمی نسخه 2022 می‌شوند و بالعکس.

از کانال ویدیوی پرایم آمازون "TVShorts"  بنا به صلاحدید خود با نویسندگانی که بخش رسمی را تشکیل می دهند تماس خواهند گرفت تا مجوزهای مربوطه را برای پخش در برنامه خود دریافت کنند.


قوانین حضور در جشنواره جشنواره

هر شخص حقیقی بالای 18 سال یا هر شخص حقوقی می تواند بدون توجه به ملیت خود شرکت کند و/یا در مسابقه شرکت کند.

 

نویسنده / تهیه کننده / توزیع کننده می تواند تمام فیلم های کوتاه مورد نظر خود را که بعد از 1 ژانویه 2020 تولید شده اند ارائه دهد.

مهم: فیلم های کوتاه تولیدات سمعی و بصری حداکثر 25 دقیقه هستند و باید داستانی، انیمیشن و مستند باشند. فرمت های ویدیویی پیشنهادی mov، mp4 و با رزولوشن 1080، کادربندی 16: 9 می باشد. فرمت صوتی پیشنهادی 2:1 استریو است.

در دسته فیلمساز موبایل، قوانین مشابه برای بقیه اعمال می شود، اما با شرایط زیر: فقط فیلم های کوتاه ساخته شده توسط تلفن های هوشمند مجاز هستند که مارک و مدل را نشان می دهند. استفاده از دستگاه های تلفن همراه (پهپادها، دوربین های اکشن و غیره) حداکثر تا 10 درصد از کل مدت فیلم کوتاه مجاز است. مدت زمان تا 15 دقیقه خواهد بود. استفاده از عناصر خارجی (میکروفون، عروسک های نورپرداز) در حین فیلمبرداری و استفاده از برنامه های ویرایش یا درمان تصویری که شرکت کننده مناسب بداند در مراحل پس از تولید مجاز است.

عدم نشان دادن مارک و مدل گوشی هوشمند به معنای رد صلاحیت خودکار فیلم کوتاه است و ممکن است جایزه به تشخیص هیئت داوران و سازمان FICIE باطل شود.

مهم: نسخه‌های کاهش‌یافته، اصلاح‌شده یا توسعه‌یافته سایر فیلم‌های کوتاه پذیرفته نمی‌شوند، و همچنین ممکن است در نسخه‌های قبلی FICIE یا با عنوان دیگری ارائه شده باشند. تبلیغات تجاری، کلیپ های ویدئویی یا تریلر سایر فیلم ها یا کارهای ناتمام (کار در حال انجام) نیز مجاز نمی باشد.

مهم: اگر زبان شما اسپانیایی نیست، باید زیرنویس‌ها را به زبان اسپانیایی یا زیرنویس‌ها را جداگانه در srt درج کنید. در صورت لزوم، یک فیلم کوتاه به زبان غیر اسپانیایی انتخاب شود، ارائه زیرنویس به زبان اسپانیایی با فرمت srt الزامی است، در غیر این صورت رد صلاحیت خواهد شد.

● دسته داستان: کسانی که در این بخش ثبت نام می کنند، نویسندگان داستانی اسپانیایی و بین المللی خواهند بود که می خواهند برای جایزه بهترین فیلم کوتاه "بنیاد مدیترانه"، جایزه داستانی "Ciutat d'Elx"، بهترین فیلم کوتاه اروپایی و بهترین فیلم کوتاه ایبروآمریکایی رقابت کنند. جوایز.

● دسته انیمیشن: کسانی که در این بخش ثبت نام می کنند، نویسندگان انیمیشن اسپانیایی و بین المللی هستند که می خواهند برای جایزه بهترین فیلم کوتاه "بنیاد مدیترانه"، جایزه بهترین فیلم کوتاه اروپایی، جایزه بهترین فیلم کوتاه ایبرو-آمریکایی و جایزه انیمیشن رقابت کنند.

● دسته مستند: کسانی که در این بخش ثبت نام می کنند، فیلمسازان مستند اسپانیایی و بین المللی هستند که می خواهند برای جایزه بهترین فیلم کوتاه "بنیاد مدیترانه"، جایزه بهترین فیلم کوتاه اروپا، جایزه بهترین فیلم کوتاه ایبرو آمریکا و بهترین فیلم کوتاه مستند رقابت کنند. جایزه.

● رده Fes Curt: آن دسته از تولیداتی که از نویسندگان جامعه والنسیا یا شرکت های تولید مستقر در منطقه خودمختار مذکور می آیند و ممکن است برای جایزه بهترین فیلم کوتاه جامعه والنسیا رقابت کنند، وارد خواهند شد. آنها می توانند آثار داستانی، انیمیشن یا مستند و ترجیحاً به زبان والنسیا یا زیرنویس آن باشند.

● دسته نویسنده رمان: نویسندگان اسپانیایی و بین المللی که تا سومین فیلم کوتاه خود را ساخته اند و می خواهند برای جایزه بهترین فیلم کوتاه رمان «کلاب سینمای لوئیس بونوئل» رقابت کنند. آنها می توانند آثار داستانی، انیمیشن یا مستند باشند.

● دسته بندی حقوق بشر: نویسندگان بین المللی از کشورهای مدیترانه یا کسانی که با آن مرتبط هستند 4، به جز اسپانیا که می خواهند برای جایزه بهترین فیلم کوتاه حقوق بشر رقابت کنند، می توانند انتخاب کنند. آنها می توانند آثار داستانی، انیمیشن یا مستند باشند.

● دسته فیلمساز موبایل: نویسندگان اسپانیایی و بین المللی که تولیدشان با استفاده از تلفن هوشمند انجام شده است، واجد شرایط خواهند بود. می تواند داستانی یا مستند باشد.


زمانبندی جشنواره

آخرین مهلت ارسال اثر: 5 اردیبهشت 1401 (25 آوریل 2022)

زمان برگزاری: 14 تا 31 تیر 1401 (5 تا 22 جولای 2022)


محل برگزاری جشنواره

شهر: الچه

کشور: اسپانیا


بررسی امتیازات

کیفیت
امتیاز کلی
پذیرایی
ارتباطات
اینترنت
ارزش

 

 نمادها و درگاه ها

 

 

 خبرنامه

 

با عضویت در خبرنامه ایمیلی فوکوس ضمن دریافت بروز ترین مقالات از زمان برگزاری جشنواره ها با خبر شوید.

 

       

 

 

 

 

 خبرنامه

 

با عضویت در خبرنامه ایمیلی فوکوس ضمن دریافت بروز ترین مقالات از زمان برگزاری جشنواره ها با خبر شوید.

 

 

      ثبت جشنواره   

 

 نمادها و درگاه ها

 

 

 

 

فوکوس ، دریچه دنیای حرفه ای ها

 

"فوکوس فستیوال" شاخه ای از مجموعه "فوکوس فیلم" است که به صورت تخصصی در حوزه ایجاد فضای تعاملی حرفه ای در مقیاس جهانی برای آثار سینمای ایران فعالیت می‌کند.

 

 

 

    

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد